Co robić, jeśli Twoje dziecko ma ADHD?

Wiem, że nie jest łatwo określić, czy dziecko ma ADHD, czy nie, ale jeśli zauważysz któryś z tych objawów, lepiej skonsultuj się z pediatrą.

Istnieje kilka objawów, które dziecko będzie wykazywać, a jeśli którykolwiek z nich pojawi się u Twojego dziecka, to należy wziąć głęboki oddech i spróbować zrozumieć, czy Twoje dziecko ma ADHD, czy nie.

W tym artykule zamierzam szczegółowo omówić objawy ADHD i co należy zrobić, jeśli znajdziesz którykolwiek z nich u swojego dziecka.

Co to jest ADHD?

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) to stan, w którym u danej osoby występują objawy nieuwagi, nadpobudliwości i impulsywności. Objawy te są często związane z trudnościami w koncentracji uwagi i kontroli.

Znane jest również pod nazwą ADD (Attention Deficit Disorder). Zaburzenie to występuje najczęściej u dzieci i nastolatków.

Niektóre z objawów ADHD to:

Brak uwagi

Impulsywność

Nadaktywność

Problemy z koncentracją

lęk

Zaburzenia snu

Słabe wyniki w nauce

Zachowanie nadpobudliwe

Zachowanie nieuważne

Słaby kontakt wzrokowy

Drażliwość

Nawyki kłamania

Jeśli zauważysz u swojego dziecka którykolwiek z tych objawów, lepiej weź głęboki oddech i skonsultuj się z lekarzem.

Objawy ADHD u dzieci

Jeśli zauważysz u swojego dziecka którykolwiek z tych objawów, lepiej zabierz je do lekarza. Istnieją różne rodzaje leków, które można stosować, ale problem polega na tym, że pomogą one jedynie w łagodzeniu objawów, a nie w wyleczeniu dziecka.

Wnioski:

Opisałem objawy ADHD u dzieci, ale jest też kilka innych oznak, które powiedzą Ci, czy Twoje dziecko ma ADHD, czy nie. Tak więc, upewnij się, że przeczytałeś ten artykuł uważnie.