12 sposobów radzenia sobie z problemem zastraszania w szkole.

Znęcanie się to problem, który nas prześladuje. Prawie każde dziecko w pewnym momencie swojego życia cierpi z powodu znęcania się. Być może było nękane w dzieciństwie. Albo w formie dokuczania przez rówieśników. Faktem jest, że znęcanie się jest powszechnym problemem i dotyka nie tylko ofiarę, ale także osobę znęcającą się.

12 sposobów radzenia sobie z mobbingiem w szkole

Znęcanie się to problem, który nas prześladuje. Prawie każde dziecko w pewnym momencie swojego życia cierpi z powodu mobbingu. Być może znęcano się nad nimi w dzieciństwie. Albo w formie dokuczania przez rówieśników. Faktem jest, że znęcanie się jest powszechnym problemem i dotyka nie tylko ofiarę, ale także osobę znęcającą się.

Najważniejszą rzeczą, o której musicie pamiętać, jest to, że znęcanie się nigdy nie jest w porządku. Zdarza się jednak z pewnych powodów. Czasami ludzie złoszczą się, ponieważ nie zwracają na siebie uwagi innych. To właśnie powoduje, że ludzie stają się dręczycielami.

Oto lista 12 sposobów radzenia sobie z dręczeniem w szkole:

1. Utrzymuj dobre stosunki z nauczycielem

2. Nie ignoruj ich, kiedy się nad tobą znęcają

3. Porozmawiaj z nauczycielem o znęcaniu się nad Tobą

4. Nie mów o tym całej klasie

5. Jeśli to Ty jesteś dręczony, nie mów o tym całej klasie

6. Staraj się unikać dręczycieli

7. Powiedz o tym nauczycielowi

8. Powiedz o tym rodzicom

9. Powiedz o tym swojemu nauczycielowi

10. Jeśli to Ty jesteś prześladowany, postaraj się stanąć w swojej obronie

11. Idź do dyrektora szkoły

12. Zgłoś się na policję

Wnioski:

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten wpis na temat “12 sposobów radzenia sobie z zastraszaniem w szkole”. Wiemy, że znęcanie się nigdy nie jest w porządku i należy go unikać. Wiemy, że wiele osób jest zastraszanych, ale nie wie, co robić. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z tym zjawiskiem.