Na jakie uczelnie W USA powinieneś aplikować, jeśli interesujesz się naukami ścisłymi lub matematyką

Chcesz aplikować na studia, ale nie wiesz, na jakie uczelnie? Oto kompletny przewodnik, który pomoże Ci wybrać odpowiednią uczelnię.

Matematyka i nauki ścisłe to najważniejsze przedmioty, których trzeba się uczyć, aby przygotować się do udanej kariery zawodowej. Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem matematyki i nauk ścisłych, musisz wiedzieć, na jaki uniwersytet złożyć podanie.

W tym artykule przedstawię kilka najlepszych szkół wyższych, do których możesz aplikować, jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem tych dwóch przedmiotów. Sprawdźmy więc, jakie są najlepsze uczelnie w kraju:

1.

Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley

Uniwersytet Kalifornijski jest jednym z najlepszych uniwersytetów w USA i drugim co do wielkości uniwersytetem w Stanach Zjednoczonych. Na tym uniwersytecie możesz studiować jeden z poniższych kierunków:

Biologia

Biochemia

Chemia

Informatyka

Fizyka

Statystyka

2.

Uniwersytet Michigan

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów publicznych w kraju, a także najpopularniejszy uniwersytet publiczny w Stanach Zjednoczonych. Jeśli interesuje Cię studiowanie informatyki, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Inżynieria oprogramowania

Systemy zarządzania bazami danych

3.

Uniwersytet Waszyngtoński

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów badawczych na świecie i jest uważany za jeden z najlepszych uniwersytetów w USA. Jeśli jesteś zainteresowany studiami biologicznymi, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Biologia

4.

Uniwersytet Rutgers

Jest to jeden z najstarszych uniwersytetów w kraju i jeden z najbardziej popularnych uniwersytetów w New Jersey. Jeśli interesuje Cię studiowanie informatyki, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Inżynieria oprogramowania

5.

Georgia Institute of Technology

Ten uniwersytet jest znany ze swojej innowacyjności i kreatywności i jest jednym z najlepszych uniwersytetów inżynierii i technologii. Jeśli jesteś zainteresowany studiami matematycznymi, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tej uczelni:

Matematyka

6.

California Institute of Technology

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów w kraju i drugi co do wielkości uniwersytet w Kalifornii. Jeśli interesuje Cię studiowanie biochemii, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Biochemia

7.

Uniwersytet Stanowy Michigan

Jest to jeden z najpopularniejszych uniwersytetów na świecie i szósty co do wielkości uniwersytet w kraju. Jeśli interesuje Cię studiowanie fizyki, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Fizyka

8.

California Institute of Technology

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów w kraju i drugi co do wielkości uniwersytet w Kalifornii. Jeśli interesuje Cię studiowanie chemii, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Chemia

9.

Uniwersytet Carnegie Mellon

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów w kraju i piąty co do wielkości uniwersytet w USA. Jeśli interesuje Cię studiowanie bioinformatyki, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Bioinformatyka

10.

Uniwersytet Stanforda

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów w kraju i czwarty co do wielkości uniwersytet w USA. Jeśli interesuje Cię studiowanie informatyki, możesz aplikować na następujące programy na tym uniwersytecie:

Informatyka

11.

MIT

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie i szósty co do wielkości uniwersytet w USA. Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem matematyki, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Matematyka

12.

Uniwersytet w Chicago

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów w USA i trzeci co do wielkości uniwersytet w Stanach Zjednoczonych. Jeśli interesuje Cię studiowanie informatyki, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Informatyka

13.

University of Pennsylvania

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów w USA i trzeci co do wielkości uniwersytet w USA. Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem biochemii, możesz ubiegać się o przyjęcie na następujące kierunki na tym uniwersytecie:

Biochemia

14.

Uniwersytet Cornell

Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów w USA i czwarty co do wielkości uniwersytet w USA. Jeśli interesuje Cię studiowanie matematyki, możesz aplikować na następujące programy na tym uniwersytecie: