Dlaczego rodzice uważają, że nie mają czasu na uczenie swoich dzieci?

Wiesz, pracuję już tyle lat, a moja córka ma teraz 12 lat, ale nadal chodzi do szkoły ze złym nastawieniem i czasami, kiedy pytam ją, dlaczego mnie nie słucha, mówi, że nie mam czasu jej uczyć.

Widziałam rodziców innych dzieci, którzy nie wykonują żadnej pracy; są zajęci zabawą i spotkaniami towarzyskimi z przyjaciółmi i rodziną, ale nie uczą swoich dzieci.

Chcę przez to powiedzieć, że rodzice są również odpowiedzialni za edukację swoich dzieci, ale skupiają się tylko na własnych potrzebach i pragnieniach. Nie myślą o swoich dzieciach i o tym, jakie korzyści odniosą z edukacji.

Oto kilka powodów, które sprawiają, że uważasz, że nie masz czasu na naukę swoich dzieci:

1.Jesteś zajęty

Jeśli jesteś zajęty pracą w biurze, nie będziesz miał czasu na uczenie swoich dzieci. Trzeba na to uważać, bo bycie zajętym w biurze nie jest dobre.

2.Nie masz odpowiednich umiejętności

Jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności do nauczania dzieci, to nie można ich uczyć. Musisz wiedzieć o wszystkim, czego dziecko uczy się w szkole.

3.Jesteś zbyt zajęty, aby z nimi rozmawiać

Jeśli jesteś zajęty i nie masz czasu na rozmowę z dziećmi, pomyślą one, że ci na nich nie zależy. Dzieci muszą widzieć w tobie pozytywne emocje.

4.Nie masz czasu dla siebie

Jeśli jesteś ciągle zajęty i nie masz czasu na odpoczynek, będziesz czuł się wyczerpany, co wpłynie także na Twoją zdolność uczenia dzieci.

5.Boisz się, że stracisz pracę

Nie ma w tym nic złego, ale można stracić pracę, jeśli nie jest się dobrym nauczycielem.

6.Nie wiesz, czego uczy się Twoje dziecko

Musisz wiedzieć, czego Twoje dziecko uczy się w szkole. Musisz dowiedzieć się, jakich przedmiotów uczy się w szkole Twoje dziecko.

Wnioski:

Jak widać, powyższe powody są prawdziwymi powodami, dla których nie masz czasu uczyć swoich dzieci.